Nazwa badania

Termin (dni)

Materiał

Morfologia

1

EDTA

Morfologia z palca

1

EDTA

Leukogram (rozmaz według Schilinga)

1

EDTA

Leukocyty

1

EDTA

Trombocyty metodą komorową

1

EDTA

Retikulocyty

1

EDTA

Eozynofilia bezwzględna

1

EDTA

OB.

1

Cytrynian

HbA1c Hemoglobina Glikowana

2

EDTA

If you want to buy practical knockoff watches with both perfect styles and functions, you can choose?replica audemars piguet authorized dealer.

Badanie hematologiczne krwi Bielsko Biała

Badania hematologiczne

Badania hematologiczne obejmują cały układ krwiotwórczy i samej krwi. Trzeba bowiem pamiętać, że krew pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, między innymi transportuje tlen i składniki odżywcze do wszystkich tkanek naszego organizmu. Warto również zwrócić uwagę, że badania hematologiczne pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości i wdrożyć odpowiednie leczenie, a także ocenić stan zdrowia całego organizmu. Dlatego ważne jest, aby podstawowe badania krwi wykonywać regularnie.

Kiedy należy wykonać badania hematologiczne i co je obejmuje?

Badania hematologiczne to ogół testów wykonywanych z krwi. Do podstawowych badań możemy zaliczyć morfologię ogólną czy też OB. Wszystkie badania hematologiczne przeprowadzane są w naszym laboratorium i punktach pobrań Majcher. Dzięki temu można profilaktycznie dokonać kontroli stanu naszego zdrowia. Badania hematologiczne obejmują także bardziej specjalistyczne oznaczenia, które przeprowadza się na zlecenie lekarza hematologa. Badania te należy wykonać natychmiast. Należy zwrócić uwagę, że testy hematologiczne wykonuje się również w ciężkich przypadkach zdrowotnych, aby rozszerzyć diagnostykę hematologiczną lub skontrolować odpowiedź organizmu na chemioterapię.

Jak przygotować się do badania krwi? Bielsko Biała i w innych rejonach realizujemy badania hematologiczne

Pacjenci, którzy nie muszą często zgłaszać się na badania krwi, niestety nie mają pełnej świadomości jak powinno się przygotować do pobrania próbki krwi. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych zasad. Po pierwsze przed pobraniem krwi do badania zaleca się zachować około 12 godzinną przerwę w przyjmowaniu pokarmów oraz unikania wysiłku fizycznego. Ostatni posiłek poprzedniego dnia powinien zostać skonsumowany nie później niż koło godziny 18.00. Rano, przed badaniem krwi warto wypić szklankę czystej, niegazowanej wody. Dzień przed badaniem należy położyć się wcześniej, aby na następny dzień być wyspanym i wypoczętym do badania. Optymalny czas do pobrania krwi na czczo jest między 7:00 a 10:00 godziną. Niespełnienie wyżej wymienionych elementów może skutkować zaburzeniem wyników, które mogą prowadzić do nieprawidłowej diagnozy.

Badania hematologiczne - co powinno nas skłonić do ich wykonania?

Badania hematologiczne warto wykonywać regularnie, aby zapobiec poważniejszym problemom. Niemniej jednak są pewne objawy, których z pewnością nie należy bagatelizować i należy zgłosić się na badania hematologiczne. Należą do nich między innymi: często występujące nadżerki, pleśniawki w jamie ustnej, powstawanie siniaków bez przyczyny, blada skóra, wargi, szybkie męczenie się; uczucie kołatania serca, częste i przedłużające się krwawienie z nosa po niewielkich urazach, łamliwe włosy i paznokcie, problemy z koncentracją, często drętwienie i mrowienie kończyn.