Nazwa badania

Termin (dni)

Materiał

Badanie kału na pasożyty

1

Próbka kału

Kał w kierunku Lamblii – test ELISA

7

Próbka kału

Kał na stopień strawienia

1

Próbka kału

Kał na krew utajoną

1

Próbka kału

Kał na badanie w kierunku owsika

1

Próbka kału

Rotawirusy w kale

7

Próbka kału

Adenowirusy w kale

7

Próbka kału

Diagnostyka badanie kału

Diagnostyka badanie kału Bielsko Biała

Badanie kału to badanie diagnostyczne wykonywane na podstawie próbki kału pacjenta. Umożliwia ono skuteczne rozpoznanie wielu chorób, które dotykają układu pokarmowego oraz identyfikację ich czynników, które powodują objawy. Uzyskany materiał biologiczny może być badany zarówno pod kątem wirusów, bakterii, pasożytów, grzybów jak i obecność związków, które pochodzą z organizmu pacjenta. Jak na przykład badanie na krew utajoną. Dlatego w laboratorium Majcher oferujemy pełen zakres badań z kału.

Kiedy należy wykonać badanie z kału?

Badanie kału należy wykonać na podstawie objawów klinicznych prezentowanych przez pacjenta. Na konkretne badania powinniśmy zostać skierowani przez lekarza prowadzącego. Objawy, które wymagają w swojej diagnozie badania kału to między innymi: dolegliwości jelitowe, krew w kale, trudność z oddawaniem stolca, intensywne biegunki u dzieci, smoliste stolce czy też zmiana zabarwienia stolca (nie spowodowana żywnością czy niektórymi lekami). Warto zwrócić uwagę, że badanie kału jest jednym z elementów szerszego pakietu testów laboratoryjnych, dlatego należy wykonać, aby dokonać odpowiedniej diagnozy.

Badanie kału - jak się prawidłowo przygotować?

Przed badaniem należy zaopatrzyć się w jednorazowy pojemnik, który możemy zakupić w aptece. Za pomocą dołączonej szpatułki należy pobrać materiał do dedykowanego pojemnika. Warto zwrócić uwagę, że pobrany kał nie powinien mieć styczności z moczem oraz wodą. Ważne jest, aby pobrany materiał pochodził z 2-3 miejsc tej samej porcji kału. Następnie kał należy dostarczyć do laboratorium do 2 godzin od momentu pobrania. Wymienione zasady pozwolą skutecznie przeprowadzić badanie kału w laboratorium Majcher. Bielsko Biała i w innych punktach pobrań realizujemy badania.

replique montre suisse

replica watches uk